Zuhuratbaba mah. Yüce Tarla cad. No:69 Daire:13 Bakırköy-İstanbul 0501 328 76 75

Tam Seramik Porselen (Emax) Nedir?

Emax, maksimum estetiğe sahip olmak amacıyla uygulanan tam seramik bir materyaldir. Zirkonyum ve metal destekli porselenlere göre daha hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı her hasta ve her bölge için uygulanamaz. Estetik kaygıları üst seviyede olan hastalarda eğer ağız ve diş yapısı buna uygun ise ilk seçenek olarak tercih edilebilmektedir.

Emax uygulamasının en büyük özelliği içeriğinde metal kullanılmıyor olmasıdır. Metal alerjisi olan hastalar için zirkonyum ve emax her zaman daha uygun bir seçim olmaktadır. Emax yapı olarak şeffaf ve doğal bir görünüme sahiptir. Yüzeyi renk ve plak oluşumuna karşı dayanıklıdır. En büyük özelliği estetik bir görünüme sahip diş ve dişetine sahip bir gülümseme vermesidir.

https://drozgeozdalzincir.com/wp-content/uploads/2021/01/emaxuygulamasi-350x280.jpg

Emax Nasıl Uygulanır?

Emax uygulanış olarak diğer kaplama tedavileri ile benzerlik gösterir. Tüm diğer diş uygulamalarında olduğu gibi öncelikle dişler ölçü alımına uygun hale getirilmektedir. Daha sonra ise ölçü alımı gerçekleştirilerek laboratuvar ortamında uygun diş tasarımı yapılmaktadır. Dişler ölçü alımından sonra bir süre dinlendirilir çünkü ölçü sırasında diş etlerinin iyileşmiş olması ve en iyi sonucu vermesi için bu bekleme süresi önemlidir. Bu süre genellikle 2 veya 3 gündür.

Estetik gülüş tasarımında önemli bir yere sahip olan ön bölge dişlerde uygulanan Emax; kırık, yıpranmış, hasar almış, ayrık olan dişlerde tercih edilmektedir. Emax yapım süreci ortalama 5 ile 10 gün arasında sürmektedir. Emax kaplamalar doğal yapısı itibariyle, çiğneme, konuşma, ısırma gibi eylemlerde herhangi bir olumsuzluk yaratmamaktadır. Emax porselen için dişlerinizin uygun olup olmadığına hekiminizin yönlendirmesi ile birlikte karar verebilirsiniz.

Emax Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

-Önceden yapılan renk seçimi ve denemesi ile kişiye doğal ve estetik bir görünüm sunması,

-Işık geçirgenliğinin kusursuza yakın olması sebebi ile gerçek diş ile uyumu,

-Tutuculuğunun yüksek olması ile herhangi bir düşme veya çıkma problemi yaşatmaması,

-Plak ve diş taşı birikiminin en az düzeyde olması sebebiyle sağlıklı bir dişeti için gerekli zemini hazırlaması,

-Aşınmalara karşı dayanıklı olması.