Zuhuratbaba mah. Yüce Tarla cad. No:69 Daire:13 Bakırköy-İstanbul 0501 328 76 75

Dişeti Gülümseme Botoksu Nedir?

Gummy smile diğer adıyla dişeti gülümsemesi, konuşurken veya gülerken dişetlerinin normalden çok daha fazla görülmesi problemine verilen isimdir. Gülümsemeyi bozan ve estetik ihtiyacı ortaya çıkaran dişeti gülümsemesi için botoks işlemi yapılmaktadır. Kimi zaman gülme isteğini sınırlayan bu durumda diş, dişeti ve dudağın arasındaki uyum bozulmaktadır. Normal bir gülümsemede 2mm den fazla bir dişeti görünümü beklenmemektedir.

Diş eti gülümsemesinin en büyük sebeplerinden biri üst çene kemiği olan maxillanın gelişiminin daha fazla olması ya da üst çenenin daha aşağıda konumlanmasıdır. Diğer bir sebep ise üst dişetlerinin, dişlerin üzerini fazla miktarda örtmesidir. Ayrıca üst dudağın kısa olması, yüzün yapısı, gülme hattının konumu, orta yüz yüksekliği de diğer nedenler arasında yer alır.

https://drozgeozdalzincir.com/wp-content/uploads/2021/01/gummysmile-350x280.jpg

Gummy smile şikayeti olan hastaların mevcut diş eti seviyesi görünümüne nazolabial hat üstünden bulunan farklı bazı noktalara ince uçlu iğneler ile botoks enjeksiyonu yapılır. Uygulanan bu botoksun herhangi bir yan etkisi yoktur. Botoks uzun yıllardan beri nörolojik ve estetik alanda kullanılan bir ilaçtır ve bilindiği üzere herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulanacak noktaya anestezik krem sürüldüğünden dolayı herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez. İşlem yaklaşık olarak 5 ile 15 dakika arasında sürmektedir.

Neden Botoks Kullanılmaktadır?

Gummy smile için botoks kullanılmasının en önemli özelliği, ameliyata ihtiyaç duyulmadan istenilen görünümü elde etmektir. Botoks vücudun belirli yerlerine enjekte edilerek fayda sağlanan bir ilaçtır. Botoks kimyasal bir madde olduğu için ve enjekte edildiği alandaki kasları gevşeterek dişetlerinin daha az görünmesine olanak tanır. Botoks işlemi cerrahi gerektirmediği, hızlı ve güvenilir bir yöntem olduğu için tercih edilmektedir.